Wiadomości
Rowerowy Park Mamuta - WBO 2019

Zróbmy razem coś wielkiego!

W tym roku startujemy z kolejnym projektem w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.
Projektem ponadosiedlowym o numerze 234 czyli Rowerowym Parkiem Mamuta z toaletą, ścieżką, wyczynowym torem treningowym i nasadzeniami filtrującymi powietrze, chcemy rozwijać to, co zapoczątkowaliśmy w 2014 roku..

Jest to bowiem kolejny etap realizacji koncepcji Parku Mamuta, która powstała w WBO 2014. Teraz chcemy powiększyć park o wschodnią część (o powierzchni 7 ha), gdzie stawiamy na rowery i aktywny wypoczynek nad Ślęzą. Główną atrakcją stanie się MAMUTRACK, czyli przestrzeń z profesjonalnymi torami rowerowymi przeznaczonymi do uprawiania sportów. Tworzymy go z myślą o wszystkich BMXowych, deskorolkowych, longboardowych i rolkowych fanach, których coraz częściej widzimy w mieście i na osiedlu. Krajobrazowy pumptrack z elementami skateparku, zostanie wkomponowany w „polodowcowe” pagórki i uzupełniony o wielofunkcyjne urządzenia treningowe. Urozmaicona rzeźba terenu zamieni to otoczenie w naturalne miejsce zabaw i przygód.

Park Mamuta to przede wszystkim park wspólnotowy – Polana Profesorów stała się centrum osiedlowego życia społecznego, dlatego planujemy wzbogacić ją o nowe, sprzyjające towarzyskim relacjom siedziska. Komfortowy wypoczynek w parku umożliwi ogólnodostępna toaleta z zielonym dachem, wyposażona w przewijak dla niemowląt oraz szafki dla sportowców. Przy wschodnim wejściu zasadzimy specjalne grupy roślin oczyszczających powietrze, tak aby każdy spędził tu czas zdrowo, sportowo i stadnie, ponieważ…

…WBO to integracja i współpraca stada. Rowerowy Park Mamuta tworzony jest przez Radę Osiedla Oporów, grupę do przodu, Fundację IntegrArte i Towarzystwa Przyjaciół Oporowa.  Scalmy wspólnie Park Mamuta i stwórzmy nowe miejsce sportowych spotkań. Udzielić swojego poparcia może każdy mieszkaniec Wrocławia (niezależnie od wieku i meldunku) za pośrednictwem formularzy elektronicznych dostępnych od dnia 20.09 do 7.10.2019 na stronie www.wroclaw.pl/wbo. Dołącz do nas!

Dołącz do stada!

Natalia Bańdo wraz z grupą doprzodu
https://www.facebook.com/parkmamuta/
http://www.parkmamuta.pl/

Folder partnerski 16_09_2019
ARCHIWUM

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY