Wiadomości
Sady magiczne

Pierwsze porządki w parku Mamuta ujawniły skrawki dawnych sadów. Porozrzucane tu i tam pojawiły się w blasku słońca obsypane mgiełką kwiatów, niczym zapowiedź tego, czego możemy się tutaj spodziewać za rok, za dwa, za cztery, kiedy obok zakwitną wiśnie. Zgodnie z planem kilkadziesiąt nowych drzewek dopełni ten krajobraz swoją urodą. Jak w Kioto. Sad nad Ślęzą stanie się pierwszym miejscem we Wrocławiu, gdzie będzie można posiedzieć w cieniu owocowych drzew. Miejscem równie magicznym, jakim się już jest  Lasek Oporowski i w jaki niebawem przekształci się park Awicenny. Po usunięciu chaszczy i ogromnych stert śmieci, ziarna ukryte w ziemi znowu wybiją w górę mnogością kształtów i barw. Wróci łąka. Łąka prawdziwa, taka, którą się kosi przynajmniej raz w roku. Wrócą kwiaty. Wróci piękno.

Alina Drapella-Hermansdorfer

ARCHIWUM

ZDJĘCIA

1 komentarz

  • Marcin

    To świetna wiadomość i fantastyczna sprawa. Przez tyle lat ten teren był zaniedbany, pozostawiony sam sobie i dziczał. A dodatkowo rosły ilości wyrzucanych tam śmieci.
    Przejeżdżałem ostatnio rowerem po wale i jestem pełen podziwu dla pracy, która została wykonana przy uprzątnięciu tego terenu.

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY