Wiadomości
Relacja 27. Finału WOŚP na Oporowie

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Oporowie dobiegł końca. Końca szczęśliwego – zebraliśmy w sumie 31 214,12 zł. To bardzo spora suma ze względu na niesprzyjającą pogodę oraz brak imprezy towarzyszącej, a co za tym idzie – brak licytacji przedmiotów. Sztab był umiejscowiony w siedzibie Rady Osiedla Oporów.

Były nas łącznie ponad 54 osoby – pięćdziesięciu wolontariuszy, czterech członków sztabu WOŚP oraz rodzice wolontariuszy, nasze rodziny i znajomi. Każdy pracował na rzecz sukcesu Wielkiej Orkiestry. Największe podziękowania należą się naszej szefowej sztabu – Edycie Morskiej. Jej zaangażowanie i niesamowita energia dodawały nam skrzydeł w czasie Finału.

Dzień Finału rozpoczął się dla naszego sztabu kilka minut po 8:00. Dokończyliśmy ostatnie przygotowania do przyjęcia wolontariuszy i wydania im puszek, identyfikatorów oraz gadżetów. Przed godziną 10:00 wszyscy nasi wolontariusze byli już w terenie. Wolontariusze poza Oporowem kwestowali na Klecinie, Krzykach, Grabiszynie, Bielanach oraz w centrum miasta. Parę osób kwestowało nawet poza granicami Wrocławia, w innych dolnośląskich miastach. Szefowa sztabu była obecna cały dzień w siedzibie. Mieszkańcy korzystając z tej okazji, przychodzili do sztabu i wrzucali pieniądze do znajdujących się tam puszek kwestarskich. O godzinie 17:30 wszystkie puszki wróciły z powrotem do sztabu i natychmiastowo rozpoczęliśmy wstępne liczenie zebranych pieniędzy. Towarzyszyły nam przy tym wspaniała atmosfera oraz pyszna pizza. Wielkie podziękowania dla Pizzerii Capratti na Klecinie oraz Pizzy Hut na Bielanach!

Następnego dnia dokończyliśmy liczenie, wypełniliśmy wszystkie dokumenty oraz przygotowaliśmy datki do przekazania do banku. Dzisiaj wszystkie pieniądze trafiły do oddziału banku i tym samym zakończyliśmy działanie sztabu w minionym Finale.

Pomimo szczęśliwego zakończenia 27. Finału WOŚP na Oporowie, jest nam bardzo przykro z powodu wydarzeń, które miały miejsce wieczorem 13 stycznia w Gdańsku. Składamy najszczersze kondolencje dla rodziny zmarłego Prezydenta Gdańska. Ze smutkiem przyjęliśmy również rezygnację Jerzego Owsiaka. To trudny czas dla nas wszystkich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz innym osobom zaangażowanym w działanie naszego sztabu. Widzimy się za rok! Siema!

Damian Irek

ARCHIWUM

ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY