Wiadomości
Prace HydrOporów - Wskocz na Harcerską

Przedstawiamy ostatnią pracę HydrOporów – Wskocz na Harcerską.

Wskocz na Harcerską proponuje najbardziej radykalną zmianę w sposobie myślenia o przestrzeni parku sportowego. Łączy się ona z rezygnacją z basenu na rzecz niecki wypełnionej atrakcjami o charakterze rekreacyjno-sportowym, jak: przestrzeń z siatkami i linami, tor przeszkód, skatepark, boulder oraz crossfit. Hasło „wskocz na” łączy się z tym właśnie basenem przygód, gdzie zagłębienie wyciszy hałas generowany w trakcie wyczynowych zabaw. Brodzik dla dzieci pozostawiono na miejscu dotychczasowym, przewidując  wzbogacenie go w urządzenia do zabaw z wodą. Po drugiej stronie zamiast obecnej trampoliny została umieszczona wysoka ścianka wspinaczkowa a wokół niej znalazły się różne nawierzchnie do spacerów rehabilitacyjnych dla seniorów i nie tylko.

Wzdłuż tej skomasowanej oferty zabawowej rozciąga się strefa relaksu z polaną dla psów, cienistym zadrzewionym parkiem i dużą łąką o zróżnicowanej funkcji, która łączy się ze strefą wejściową od ul. Jordanowskiej i parkingami. W zamyśle Autorów może ona służyć organizacji festynów z uwagi na łatwy dostęp oraz bliskość obiektu hostelowo-gastronomicznego położonego bliżej stawu.

Staw zachowuje obecną funkcję kąpielową, wspomaganą przez basen kryty przy hostelu. Po renowacji pawilon wejściowy od ul. Harcerskiej ponownie ma się stać sensownym zapleczem dla kąpieliska (szatnie, prysznice, przechowalnia sprzętu pływającego) ale przejmie też część nowych zadań (fizjoterapia?) podnoszących atrakcyjność tego obiektu poza sezonem letnim.

Pomimo wspomnianego na wstępie radykalizmu, zachowane zostają modernistyczne podziały parkowe a całość zyskuje spójny program atrakcyjny dla wszystkich grup wiekowych.

Poniżej znajdą Państwo linki do materiałów związanych z Wskocz na Harcerską oraz pozostałych prac.

Przypominamy także o spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 3 przy ul. Morelowskiego 43 o godzinie 17 w poniedziałek 7 maja 2018. Będziemy tam czekać na Państwa, by wysłuchać uwag oraz propozycji.

Alina Drapella-Hermansdorfer

LINKI DO MATERIAŁÓW

Link zbiorczy do wszystkich prac

  1. Harcowisko
  2. LOOPS – Lokalna Ogólnodostępna Oporowska Pętla Sportowa
  3. O!Spot
  4. Wskocz na Harcerską
ARCHIWUM

ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY