Wiadomości
Prace HydrOporów - Harcowisko

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy prezentację poszczególnych prac w porządku alfabetycznym, zapraszając na dyskusję w gronie Rady Osiedla w poniedziałek 7 maja o 17.00 w Bibliotece na Morelowskiego. A zatem Harcowisko…

Praca w bardzo czytelny sposób wpisuje się w oryginalną koncepcję historyczną oraz wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wzdłuż osi poprzecznej zlokalizowane są:

 

  • budynki zaplecza i kas (K),
  • przestrzeń do zabaw ruchowych (Z) i brodzik z urządzeniami do zabaw z wodą oraz
  • hotel – dom weselny (H)
  • z dojazdem od strony dużego parkingu przy ul. Jordanowskiej (P).

 

Hotel w typie motelu lub Domu Harcerza ma mieć część gastronomiczną, basen kryty, część terapeutyczną oraz salę wielofunkcyjną do różnorodnego wykorzystania (ćwiczenia ruchowe, festyny, wesela, itp.). Niewielka część noclegowa może pomieścić gości weselnych lub jedną wycieczkę do 40 osób. Nie stanie się więc generatorem ruchu ale zagwarantuje rentowność restauracyjki obsługującej też basen oraz osób korzystających z parku sportowego.

Wzdłuż osi podłużnej mieszczą się główne akweny, a więc staw do pływania łódkami, brodzik/plac zabaw z wodą oraz basen odkryty z naturalnym oczyszczaniem wód. Wzdłuż basenu położone są otwarte przestrzenie do zabaw zbiorowych, animowanych oraz zabaw indywidualnych i spacerów.

Projekt wskazuje spacerowe, rowerowe i inne sposoby powiązania z otoczeniem, opisuje etapy dochodzenia do celu oraz przedstawia wnikliwą analizę atrakcyjności w różnych porach roku i dnia. Zakłada, że dzięki tymczasowym aranżacjom będzie można te same powierzchnie wykorzystywać na wiele sposobów. Nazwa Harcowisko nawiązuje do harcowania, ulicy Harcerskiej oraz pierwszego Zlotu Chorągwi Dolnośląskiej ZHP w 1946 roku, kiedy to na terenie parku sportowego zorganizowane zostało obozowisko dla przyjezdnych drużyn. 

Poniżej znajdą Państwo linki do materiałów związanych z Harcowiskiem oraz pozostałych prac.

Alina Drapella-Hermansdorfer

LINKI DO MATERIAŁÓW

Link zbiorczy do wszystkich prac

  1. Harcowisko
  2. LOOPS – Lokalna Ogólnodostępna Oporowska Pętla Sportowa
  3. O!Spot
  4. Wskocz na Harcerską
ARCHIWUM

ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY