Wiadomości
Miejska ulica Wiejska – Plaster miodu

MIEJSKA ULICA WIEJSKA

tytuł: PLASTER MIODU
autorzy: ADRIANNA ANTONOWICZ, LIDIA LIBERSKA

Głównym celem naszego projektu było utrzymanie charakteru ulicy Wiejskiej. Całą ulicę podzieliłyśmy na 4 strefy, w których proponujemy 3 rodzaje siedzisk. Ich kształt inspirowany jest plastrem miodu.

Pierwszą strefą jest strefa relaksu, która jest przedłużeniem miejskości skrzyżowania ulicy Wiejskiej, Karmelkowej, Ludwika Solskiego oraz Alei Piastów a zarazem miejscem spotkań i odpoczynku. Znajduje się tam drewniana platforma z siedziskami.

Kolejną strefą jest strefa zielonych ścianek, które są wizualną barierą od ulicy. W drewnianym szkielecie znajdują się domki dla owadów wypełnione patykami, słomą, drewnem.

Strefą trzecią jest strefa siedzisk. Proponujemy drewniany mebel jako miejsce do odpoczynku, które dzięki ściankom może również chronić przed deszczem czy izolować od hałasu.

Naszą propozycja jest również otworzenie przejścia przy Dworze Oporowskim w konstrukcji szachulcowej prowadzącego do zbiornika wodnego znajdującego się przy ulicy Dzierżonia. W tym miejscu projektujemy łąkę kwietną oraz zakładamy stworzenie nowego przejścia dla pieszych, które poprowadzi do zielonej przestrzeni za przedszkolem. Naszą propozycją na zagospodarowanie tego miejsca jest park dla psów, w którym przy wykorzystaniu prostych elementów typu kłody drewna czy pochylnie służące jako zabawki. Ogrodzenie parku skutkuje stworzeniem strefy, gdzie można swobodnie ,,spuścić psy ze smyczy”.

Ważnym aspektem było również uszanowanie przyrody, dlatego nasze rozwiązania nie ingerują w system korzenny drzew. Ponadto zależało nam na utrzymaniu oraz rozwinięciu bioróżnorodności, dlatego proponujemy zamienić trawniki na naturalne łąki. Wprowadzając barwne i wonne rośliny zapraszamy na ulice pszczoły oraz inne owady, które spowodują, że łąka będzie stale kwitnąć i cieszyć oko mieszkańców kolorami oraz pobudzać zmysły rozkosznymi zapachami.

Link do obrazów na Dysku Google: https://drive.google.com/drive/folders/1zxLEiDkKm_mG8olSORhrfuYSISl4FGJn?usp=sharing

ARCHIWUM

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY