Wiadomości
Konsultacje ws. ruchu jednokierunkowego na ul. Petrażyckiego i Mikulskiego

Wczoraj od godziny 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 3 przy ul. Morelowskiego 43 odbyły się konsultacje ws. ruchu jednokierunkowego na ul. Petrażyckiego i Mikulskiego.

W konsultacjach wzięło udział 20 osób. Na spotkaniu poruszono problem komunikacyjny osiedlowych uliczek pomiędzy Aleją Piastów a Bukowskiego oraz, w mniejszym stopniu, uliczek między Aleją Piastów a Karmelkową. Pojawiały się różne propozycje odnośnie koncepcji układu komunikacyjnego oraz poruszono sprawę samej szkoły podstawowej. Prócz głosów popierających ruch jednokierunkowy na ul. Petrażyckiego i Mikulskiego pojawiły się również głosy krytyczne, co pozwoliło na wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

W toku dyskusji doszliśmy do kilku ważnych refleksji i ustaliliśmy sprawy, którymi trzeba się zająć w związku z tym tematem:
– Zmiana układu komunikacyjnego powinna dotyczyć całego osiedla, a nie tylko dwóch uliczek. Osiedle jako całość
– Tranzyt powinien się odbywać przez główne drogi, nie przez uliczki osiedlowe
– Ustalenie stref zamieszkania (znak D-40)
– Budowa szykan drogowych
– Ścisła współpraca z urzędnikami i służbami (Wydział Inżynierii Miejskiej, Biuro Zrównoważanej Mobilności, Oficer pieszy, Straż Miejska)
– Barierki naprzeciw furtek przy szkole od strony ul. Petrażyckiego (podobnie jak przy przejściu dla pieszych naprzeciw szkoły od ul. Solskiego) – dzieci nie wybiegną bezpośrednio na ulicę
– Miejsce parkingowe na terenie szkoły, gdzie można bezpiecznie wypuścić dziecko z samochodu
– Budowa chodnika na ul. Petrażyckiego na odcinku od ul. Pękalskiego do Alei Piastów (po stronie szkoły)
– Stworzenie ogólnej koncepcji układu komunikacyjnego na całym osiedlu.

Na najbliższe sesji Rady Osiedla przedyskutujemy przyjęte na spotkaniu wnioski i zadecydujemy o naszych następnych działaniach. Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim zebranym i za merytoryczną dyskusję. Działamy dalej! ?

ARCHIWUM

ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY