Wiadomości
Im dalej - tym bliżej…

Im dalej – tym bliżej…

– to paradoks Wielkiej Nocy 2020. Tak wielkiej, że aż trudno ją udźwignąć. A jednak… Papież Franciszek stojący przed pustym placem świętego Piotra ma w sobie coś głęboko przejmującego. Nie poraża kaznodziejskim żarem. Z trudem wydobywa z siebie słowa. Jest zmęczony i cierpiący. Utyka na nogę. Ale dzień po dniu wychodzi w tę pustkę, żeby pełnić swoją służbę. Odrzucając wszystko, co tylko może odrzucić, nie zapomina o wyrażeniu wdzięczności lekarzom i pielęgniarkom, ekspedientkom w sklepach i służbom porządkowym. Udziela głosu więźniom i ich rodzinom. Jakby właśnie to było najważniejsze, żeby wydobyć sens ludzkiej kondycji.

W ostatnich tygodniach na Oporowie zgłosiło się prawie dwustu wolontariuszy, którzy docierają z pomocą do najbardziej potrzebujących. Organizujemy wsparcie dla naszego Domu Pomocy Społecznej. Trwamy zamknięci w domach, żeby osłabić ryzyko zarażenia. Odkrywamy, jak dalece jesteśmy dla siebie ważni w naszych rodzinach, przyjaźniach i więziach sąsiedzkich. Coś się w nas odradza i zmartwychpowstaje.

Niedzielę wielkanocną powitamy bez rodzinnego gwaru i kuchennego zabiegania. Dlatego właśnie mamy szansę podzielić się z Bliskimi wdzięcznością za to, że po prostu są. Nie czekajmy, aż to oni do nas zadzwonią, nawet, jeśli po latach trudno nam przyjdzie wystukać ich numer w komórce…

Bądźmy wdzięczni za doświadczenie Wielkiej Nocy, za dar miłości w każdej otrzymanej formie pomocy, w każdym dobrym słowie i w każdym uśmiechu. Za każdy dzień w zdrowiu i pogodzie. Za kwiaty w ogrodzie.

Przed nami wielkie wspaniałe Święta. Jesteśmy z Wami. Im dalej – tym bliżej…

Rada Osiedla Oporów

ARCHIWUM

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY