Wiadomości
Bajkobus: TESLA vs EDISON na boisku przy ul. Kadłubka
W najbliższą sobotę na nasze osiedle zawita Bajkobus ze świetnym spektaklem „TESLA vs EDISON, czyli z prądem lub pod prąd” 🎭
📅 25.06.2022 (sobota), godz. 15:00
📌 boisko sportowe przy ul. Kadłubka 1
🎟️ wstęp wolny
Naładowany pozytywną energią spektakl grany ze sceny Bajkobusu, na potrzeby przedstawienia przerobionego na pionierski wóz transmisyjny – Elektrobus.
TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich… czy aby na pewno grał fair?
Duet Derlatka / Dracz zdążył już zasłynąć jako twórcybrawurowego FAHRENHEITA w gdańskim Teatrze Miniatura – spektaklu-laboratorium, w którym po raz pierwszy na świecie zagrały lalki animowane za pomocą reakcji chemicznych. Ich najnowsze przedstawienie to prawdziwa mieszanka wybuchowa: mamy tu skrzący się humorem tekst, fantastyczną scenografię, efekty specjalne i świetne aktorstwo, ale też sporą dawkę informacji. W przedstawieniu pojawiają się wątki historyczne i autentyczne postaci, a pochłonięci dramatycznymi zwrotami akcji mali widzowie przyswajają prawa fizyki, nawet tego nie zauważając.
TESLA vs EDISON to przedsięwzięcie o ogromnym potencjale edukacyjno-dydaktycznym. Promuje postawę dociekliwości poznawczej, konsekwencję w osiąganiu obranych celów – także wbrew przeciwnościom losu – oraz działanie „pod prąd”, wbrew utartym schematom.
Spektakl Bajkobusu to elektryzująca propozycja dla tych, którzy kochają fizykę… i terapia wstrząsowa dla tych, którzy jej nie znoszą.
Zapraszamy 🎭
ARCHIWUM

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY