Wiadomości
Bajkobus na Polanie Profesorów

Przyjdźcie koniecznie! W niedzielę świętojańską o 15.00 koło jazu…

Będzie elektryzująco…

Dwa świętojańskie spektakle Bajkobusa odbędą się wzdłuż doliny Ślęzy na Oporowie i Klecinie, ponieważ Teatr Lalek wspomaga rady osiedli zmierzające do aktywizacji terenów nadrzecznych. W sobotę 23 czerwca o godz. 11:30 aktorzy zagrają w Parku Klecińskim, w którym w minioną sobotę  prezentowali lalki oraz techniki animacji w ramach Festynu Osiedlowego.

Drugi występ wpisuje się w dwudniowy program obchodów Dni Wrocławia, który zacznie się na Oporowie już w sobotę o godzinie 16:30. Najpierw warsztaty gimnastyki słowiańskiej, potem wicie wianków, poszukiwanie kwiatu paproci, skrzynie Ślężańskich skarbów oraz harce przy śpiewach,  podpłomykach i innych specjałach dawnej kuchni. Oporowskie Dziewice (aktualne i byłe) koniecznie muszą zabrać słoiczek ze świeczką do wianka. Drugi słoik i świeczkę do kręgu ognia! Kocyk też się przyda!

W niedzielę cały Oporów oraz Grabiszyn-Grabiszynek przychodzi z dzieciakami na Polanę Profesorów.

O 15:00 rozpocznie się spektakl Bajkobusu. Imprezę  niedzielną organizują obie Rady Osiedli, dlatego występ odbędzie się przy jazie łączącym dwa brzegi Ślęzy. Na Polanę Profesorów można dojść albo od ulicy Bukowskiego – po stronie oporowskiej, albo od Alei Romera po stronie grabiszyńskiej. Tutaj właśnie Edyta Skarżyńska, Konrad Kujawski i Grzegorz Borowski zaprezentują spektakl pod tytułem „Tesla kontra Edison, czyli z prądem lub pod prąd”. Po przedstawieniu będzie można kupić lody, odpowiedzieć na parę słowiańskich zagadek, obejrzeć postępy budowy parku Mamuta i przejść na drugą stronę rzeki. Tam już Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek przygotowuje szereg dalszych atrakcji u stóp tzw. Górki Żołnierza.

Zabierzcie koce do siedzenia, parasole słoneczne i dobre humory 🙂 .
Do zobaczenia!!!

ARCHIWUM

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY