Wiadomości
28. Piknik Oporowski 2019

„Przełammy się – poznajmy się” to hasło i motyw przewodni tegorocznego Pikniku Osiedlowego. Tradycyjne święto osiedla kolejny raz ma służyć czemuś więcej niż tylko zabawie. Kąpielisko przy ul. Harcerskiej ma 8 czerwca stać się się miejscem zapoznania, integracji, sąsiedzkiego zaprzyjaźnienia osób od lat na Oporowie mieszkających, tych świeżo przybyłych oraz nas odwiedzających.

Zamierzeniem organizatorów jest zapoznanie ze sobą różnych społeczności i narodowości, które – na co dzień mieszkając obok siebie – często się nie znają i o swoim istnieniu nie wiedzą.

A wszystko to w luźnej i wesołej atmosferze plenerowej zabawy przy dobrej muzyce „ACOUSTIC LIVE” & BrightVoice – będą szlagiery Anny Jantar, Czerwonych Gitar, będą oporowskie perły wokalne, przy świetnym jedzeniu i zacnych trunkach.
Nie zabraknie rozrywek sportowych, atrakcji dla dzieci i możliwości skorzystania z lokalnej oferty handlowej. Będą ciekawi goście i bez niespodzianek się nie obędzie. Najważniejsza jest możliwość spotkania.

Rada Osiedla Oporów, Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo, Klub Seniora, Wrocławski Szczep Harcerski „347” oraz kilkanaście oporowskich inicjatyw będzie miało swoje stanowiska – poznajcie się z nami!

Szczegóły:

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 28. Piknik Oporowski! Zbierzmy się całymi rodzinami i wspólnie spędzajmy czas w cudownej atmosferze!

Atrakcje czekające na Państwa na Pikniku:
– strefa dla dziecięca z rozrywkami dla młodszych i starszych
– strefa mundurowa z atrakcjami organizowana przez Wrocławski Szczep Harcerski „347”, Straż Miejską, Państwową Straż Pożarną oraz Policję
– strefa sportowa z dyscyplinami prawie lekkoatletycznymi 😉 oraz podstawy piłki nożnej
– Bieg Oporowski oraz Bieg kolorów
– joga
– zawody wędkarskie
– elektryczne skutery
– kurs pierwszej pomocy
– liczne konkursy z nagrodami
– słodkie stoisko Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego A Paulo
– stoisko Rady Osiedla Oporów (z możliwością konsultacji dotyczących przyszłości kąpieliska przy Harcerskiej oraz ul. Wiejskiej)
i wiele innych tematycznych stanowisk

Na Pikniku nie może zabraknąć foodtrucków z pysznym jedzeniem oraz Browar Profesja!

Na scenie zaśpiewają:
– lokalne gwiazdy – Jessica Jarikre oraz Zespół Duszki
– mini koncert operowy Magdaleny Ostajewska
– występ Brygidy BrightVoice w piosenkach Anny Jantar oraz zespół ACOUSTIC LIVE
A po koncertach… dyskoteka!

Zapisy na atrakcje:
Na wszystkie z poniższych atrakcji obowiązują zapisy. Prosimy o zgłaszanie swojego zainteresowania i chęci udziału na maila Rady Osiedla Oporów: oporow@osiedla.wroclaw.pl.

➡️ 1. Zawody wędkarskie
Rejestracja zawodników (+ potwierdzenie obecności osób zgłoszonych za pośrednictwem maila) odbędzie się od godz. 9:00 w punkcie przy wejściu na kąpielisko przy Harcerskiej. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00. O przyjęciu w poczet zawodników decyduje kolejność zgłoszeń.
Brak ograniczeń wiekowych – każdy może wziąć udział. Jedynym wymogiem jest posiadanie własnego sprzętu.
Na czym polegają zawody? Oczywiście na łowieniu ryb. Zwycięzcą zostaje osoba, która będzie miała największą łączną wagę złowionych – wymiarowych – ryb. Podstawowa zasada – wszystkie złapane ryby wracają z powrotem do wody!
Nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz pomiarów dokonywała będzie komisja złożona z doświadczonych wędkarzy. Dla zwycięzców są przewidziane nagrody!

➡️ 2. Bieg Oporowski
Na godzinę 11:00 zapraszamy na Bieg Oporowski połączony z ćwiczeniami w plenerze. Trening przeprowadzi wykwalifikowany trener Bartłomiej Sobczak. Ćwiczenia rozpoczną się na kąpielisku przy Harcerskiej, a następnie grupa pobiegnie w kierunku Lasku Oporowskiego. Bieg ma charakter rekreacyjny. Brak ograniczeń wiekowych – zapraszamy wszystkich chętnych! 🙂
Zbiórka o 10:45 przed bramą wjazdową na kąpielisko przy Harcerskiej.

➡️ 3. Bieg kolorów
Kojarzycie słynne festiwale kolorów, gdzie wszyscy uczestnicy obrzucają się kolorowymi proszkami? Teraz będziecie mogli wziąć udział w tej zabawie podczas Pikniku Oporowskego! Festiwal kolorów jest połączony z biegiem – co to oznacza? Będzie wyznaczona specjalna trasa na terenie kąpieliska przy Harcerskiej, a na całej jej długości będziemy rzucać na Was magiczny kolorowy proszek! Bieg odbędzie się o godz. 16:00. Zwycięzców wyłonimy dwóch – biegacza z najlepszym wynikiem i najbardziej kolorowego. Zapraszamy wszystkich do zabawy!

Widzimy się w sobotę od godziny 14:00 do 22:00 na kąpielisku przy ul. Harcerskiej!

ARCHIWUM

Dodaj komentarz

NA SKRÓTY